należności z polisolokaty

Co zrobić, gdy bank nie chce zwrócić należności z polisolokaty?

W poprzednich latach dużą popularnością, oprócz standardowych polis czy lokat, cieszyły się polisolokaty. Niestety, na dłuższą metę wiązały się one z większymi stratami niż zyskiem. Z tego względu wiele osób chciało z nich zrezygnować. Nie jest to jednak takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Po drodze często powstają różne utrudnienia jak na przykład odmowa zwrócenia naszych należności przez bank. Co zrobić w tej sytuacji?

Czym wyróżnia się polisolokata?

Polisy i lokaty to jedne z najpopularniejszych opcji, jakie proponuje nam bank. Uprzednio jednak wzrosło zainteresowanie polisolokatami, których nazwa kojarzy się z tymi dwoma elementami. W rzeczywistości jest to jednak hybryda ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego. Polisolokata wyróżniała się tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe, w których można było ją dostać, obiecywały z niej duży zysk, lecz jej ryzyko stanowiła mniejsza stabilność niż w przypadku lokat. Samo uzyskanie korzyści z polisolokaty było niezwykle trudne. Pieniądze, które wpłacał klient, zgodnie z umową były inwestowane w różne akcje bądź fundusze inwestycyjne. Jednak zanim trafiały z powrotem, były używane do uregulowania opłat administracyjnych czy różnych dodatkowych składek. Ostatecznie klient nie zyskiwał w sumie nic, a był zobowiązany do ciągłego płacenia opłat.

Co zrobić, gdy bank nie chce zwrócić należności?

Jeśli chcemy zrezygnować z polisolokaty, należy poinformować o tym firmy, u których podpisywaliśmy umowę. W przypadku, w którym obarczą nas opłatą likwidacyjną, a następnie nie będą chciały zwrócić należności, konieczne będzie zdecydowanie się na drogę sądową. Warto mieć na uwadze, że prawo stoi po naszej stronie – zgodnie z wyrokiem sądu wszystkie osoby, które podpisały taką umowę, mogą ubiegać się o zwrot należności z polisolokaty. W tym wypadku należy w pierwszej kolejności wystosować odpowiednie pismo do ubezpieczyciela, w którym poinformujemy go o chęci roszczenia i zerwania umowy. Kolejny krok stanowi napisanie pozwu do sądu, w którym pociągniemy do odpowiedzialności działalności, u których zawarliśmy układ. Trzeba dodatkowo przygotować odpowiednie dokumenty, w których są zawarte wszystkie szczegóły odnośnie do podpisanej umowy.

Gdzie szukać pomocy?

Dla wielu osób walka na drodze sądowej będzie wielkim wyzwaniem. Na szczęście w tej sytuacji możemy zapewnić sobie profesjonalną pomoc. Kancelaria prawna Ruskowiak zagwarantuje nam wsparcie w tej sytuacji. Profesjonalni radcy prawni doradzą nam, jak prawidłowo wypełnić dokumenty i jak postępować w następnych etapach postępowania. Miejmy na uwadze, że odzyskiwanie należności może być długotrwałym procesem. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ sąd szczególnie uwzględnia sytuację klientów, którzy zdecydowali się na polisolokatę. Co więcej, jeśli możemy liczyć na rzetelnych radców prawnych, na pewno zakończymy tę sprawę pozytywnie i uda nam się uzyskać zwrot z polisolokaty.

Nie można zaprzeczyć, że próba uzyskania środków z polisolokaty może sprawić nam liczne trudności. Odmowa zwrotu przez bank, wystosowanie odpowiednich pism do sądu… Te czynności mogą wydać się problematyczne, jednak jeśli zwrócimy się o pomoc do dobrej kancelarii prawnej, rozwiążemy ten kłopot szybko i sprawnie! Warto sięgnąć po wsparcie, szczególnie w takich kwestiach.