szkolenie z prawa ubezpieczeniowego

Czego możesz dowiedzieć się na szkoleniu z prawa ubezpieczeniowego?

“Nieznajomość prawa szkodzi” – to znane powiedzenie, z którym trudno się nie zgodzić. Jak bowiem wiadomo, nieświadomość nie zwalnia z odpowiedzialności, a może jedynie przysporzyć dodatkowych problemów. Aby uniknąć takich sytuacji warto wziąć udział w szkoleniu z prawa ubezpieczeniowego.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z prawa ubezpieczeniowego?

Ignorantia iuris nocet to jedna z podstawowych zasad wywodząca się z prawa rzymskiego. Oznacza nic innego, jak wcześniej wspomniane stwierdzenie, iż nieznajomość prawa szkodzi. Jak bowiem można się domyślać, poznanie podstawowych reguł prawnych może przynieść wiele korzyści. Co jeszcze ważniejsze, z pewnością pozwoli uniknąć problemów związanych między innymi z kwestiami urzędowymi, z którymi większość osób (szczególnie przedsiębiorców) musi się zmagać na co dzień. Brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem zachowania niezgodnego z normami, dlatego akty prawne muszą być publikowane w sposób umożliwiający każdemu zapoznanie się z nimi. Jak jednak wiadomo, samo zapoznanie się z nimi nie wystarczy – nowe przepisy należy również zrozumieć i wiedzieć, jak wprowadzić je w życie, co niekiedy bywa sporym wyzwaniem.

Szkolenia o tematyce prawnej – czego dotyczą?

Szkolenia o tematyce prawnej gwarantują uzyskanie niezbędnej wiedzy i umiejętności z dziedziny prawa ubezpieczeniowego. Jest ogół norm regulujących prawa i obowiązki stron stosunków ubezpieczeniowych, a także organizację i zasady działalności zakładów ubezpieczeń oraz instytucji regulujących rynek usług ubezpieczeniowych. Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin prawa cywilnego. Wynika to między innymi z faktu, iż zakres ubezpieczeń obowiązkowych stale się poszerza. Ogromną zaletą wspomnianych szkoleń jest fakt, iż ich program jest dostosowywany do potrzeb uczestników. Jak bowiem można się domyślać, nieco inne informacje interesują osoby prywatne, inne przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a jeszcze inne właścicieli dużych firm. Szkolenie może obejmować takie zagadnienia, jak zawieranie umów ubezpieczeń, konstruowanie i opiniowanie ogólnych warunków ubezpieczeń, prowadzenie spraw odszkodowawczych na etapie przedprocesowym i procesowym, a także dochodzenie odszkodowań z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Szkolenia Ruskowiak

Szkolenia z prawa ubezpieczeniowego najlepiej odbyć w doświadczonej kancelarii. Jedną z propozycji jest Kancelaria Ruskowiak, której zespół posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu dydaktyki prawnej. Wyspecjalizowana kadra uczy tak, by zdobytą wiedzę można było wykorzystać w praktyce. Co ważne, Kancelaria działa na rynku od ponad dwudziestu lat, a w tym czasie zdążyła zdobyć wielu zadowolonych klientów. Ponadto, oferuje kompleksową pomoc prawną zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom, dlatego może poszczycić się doświadczeniem na wielu zróżnicowanych poziomach.

Zainteresowało Cię szkolenie z prawa ubezpieczeniowego i chcesz wziąć w nim udział? Skontaktuj się z nami! Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji i dostosujemy program warsztatów do Twoich potrzeb.