Banki oferują nam różnego rodzaju możliwości – wzięcie kredytu, zainwestowanie w lokatę, wykupienie polisy… Oprócz tego istnieją również polisolokaty, którego swego czasu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety, nie okazały się dobrym wyborem. Jak uzyskać zwrot z polisolokaty?
Co to polisolokata?
Polisolokata – co to właściwie za twór? Jest to połączenie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Powszechnie interpretuje się ją jako hybrydę lokaty i polisy. Umowę o polisolokatę można zawrzeć z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jest mniej stabilna niż lokata, jednak w przypadku zdecydowania się na nią można liczyć na lepsze efekty. Osoby, które wybrały tę formę inwestycji, były zobowiązane do płacenia określonych składek, które następnie mogli wypłacić powiększone o zysk z inwestycji. Okazało się jednak, że samo zdobycie pieniędzy z polisolokaty nie jest takie łatwe.
Czy warto starać się o zwrot z polisolokaty?
Nie ma wątpliwości, że kiedy polisolokata generuje więcej strat niż zysków, najlepszym wyjściem jest wypowiedzenie umowy. Mimo że sam proces może przysporzyć nam trochę trudności, ostatecznie wyjdziemy na tym lepiej, niż płacąc składki. Jeśli dobrze poprowadzimy sprawę, możemy liczyć na zwrot opłaty likwidacyjnej. Choć opłatę tę nakłada sam ubezpieczyciel, w momencie, w którym chcemy wywiązać się z umowy, to w sądzie sytuacja może obrócić się na naszą korzyść.
Regularne płacenie polisolokaty z brakiem pewności, czy te pieniądze przyniosą nam zysk, to życie w ciągłym stresie. Pozbądźmy się tej rozterki, decydując się na rezygnację z polisolokaty.
Jak uzyskać zwrot z polisolokaty?
Polisolokata, zwrot… Jak się za to zabrać? Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do tego, jak poradzić sobie z tą sprawą, zwróćmy się do kancelarii prawnej. Kancelaria prawna Ruskowiak pomoże nam w całym procesie ubiegania się o zwrot. Otrzymamy profesjonalne wsparcie i cenne wskazówki, dzięki którym wszystko skończy się pomyślnie.
Co najpierw trzeba wykonać? W pierwszej kolejności musimy przygotować dokumenty. Oczywiście niezbędna będzie umowa o polisolokatę, ale i również listy czy maile, jakie wymienialiśmy z ubezpieczycielem oraz dowody wpłat. Rozpoczęcie procesu umożliwi nam wystosowanie pisma do ubezpieczyciela, w którym poinformujemy go, że żądamy zwrotu zainwestowanych środków. Kolejnym elementem będzie napisanie pozwu do sądu. Radcy prawni doradzą nam, jak odpowiednio stworzyć taki pozew. Musi być zawierać potrzebne dokumenty, a do tego być odpowiednio sformułowany.
Choć ubieganie się o zwrot z polisolokaty może wydawać się wyzwaniem, warto się na nie zdecydować. Podejmiemy wtedy konkretne działanie, zamiast bez końca płacić składki, co do których zysku nie jesteśmy pewni. Sięgając po pomoc wykwalifikowanych radców prawnych, na pewno poradzimy sobie z tą sprawą. Dzięki temu pytanie brzmiące “polisolokata – jak uzyskać zwrot?” przestanie w końcu nas męczyć.