Szkoda komunikacyjna

Szkoda komunikacyjna – kiedy starać się o odszkodowanie?

Wypadek samochodowy to poważna i niebezpieczna sytuacja, w której możemy niespodziewanie wziąć udział. Na szczęście nie zawsze taka kolizja skutkuje utratą zdrowia lub życia, a jedynie zniszczonym pojazdem. Co więc zrobić, kiedy nasz samochód uznał poważnych szkód? Kiedy starać się o odszkodowanie z tytułu szkody komunikacyjnej? Na te pytania poznasz odpowiedź, czytając poniższy artykuł.

odszkodowanie z tytułu błędu medycznego

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu błędu medycznego?

Błędy medyczne to coś, z czym może zetknąć się każdy z nas podczas korzystania z usług służby zdrowia. Warto wiedzieć, czym tak naprawdę jest błąd medyczny, ponieważ dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zareagować, jeśli doświadczymy czegoś podobnego. Znajmy swoje prawa i dowiedzmy się, kiedy przysługuje nam odszkodowanie. Wiedza ta może znacząco pomóc nam w przypadku …

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu błędu medycznego? Read More »

spółki prawa handlowego

Co musisz wiedzieć o spółkach prawa handlowego?

W Polsce każdego roku jest zakładanych wiele firm – obywatele naszego kraju decydują się na to między innymi ze względu na wolność biznesową i możliwość zarabiania nieograniczonej sumy pieniędzy. Spora część osób decyduje się na jednoosobową działalność gospodarczą. W opozycji do niej stoją jednak spółki prawa handlowego, o których wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Renta - kiedy można się o nią ubiegać

Renta – kiedy można się o nią ubiegać?

Renta to nic innego, jak okresowe świadczenie pieniężne wypłacane regularnie przez instytucję ubezpieczeniową. Dostają ją osoby, które są czasowo lub stale niezdolne do wykonywania pracy zawodowej. Jakie jednak warunki należy spełnić, by mieć na nią szansę?

szkody rolnicze

Szkody rolnicze – jak dostać odszkodowanie?

Jedynym źródłem utrzymania większości rolników jest to, czym obdarzy ich ziemia. Jak jednak wiadomo, w ostatnim czasie pojawia się na ich drodze coraz więcej przeciwności losu, a szkody rolnicze są niemal na porządku dziennym. Jak zatem uzyskać odszkodowanie za tego typu sytuacje?

Zadośćuczynienie - kiedy przysługuje

Zadośćuczynienie – kiedy przysługuje?

Zadośćuczynienie jest sposobem naprawienia szkody niemajątkowej, czyli krzywdy mającej postać cierpienia fizycznego lub psychicznego. Można się o nie ubiegać w momencie, gdy powstaje krzywda wywołana naruszeniem dobra osobistego, uszkodzeniem ciała, czy wywołaniem rozstroju zdrowia.

Czy warto zdecydować się na reprezentację w e-sądzie

Czy warto zdecydować się na reprezentację w e-sądzie?

E-sąd jest nowoczesną formą dochodzenia swoich praw. To rozwiązanie na miarę XXI wieku, dzięki któremu sprawy mogą być rozwiązywane zdecydowanie szybciej oraz bez osobistego stawiennictwa na rozprawach. Jak to jednak działa i czy warto decydować się na reprezentację podczas takich postępowań? Wyjaśniamy.