odszkodowanie z tytułu wadliwej diagnozy

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu wadliwej diagnozy?

Każdy z nas ma prawo do bezpiecznego i odpowiedzialnego leczenia. Udając się po poradę do lekarza, wierzymy, że otrzymamy cenne rady, które pomogą nam zwalczyć męczącą nas dolegliwość. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których konsultacja lekarska wcale nam nie pomaga – na przykład w przypadku postawienia wadliwej diagnozy przez lekarza. W jaki sposób możemy ubiegać …

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu wadliwej diagnozy? Read More »

polisolokata

Zwrot z polisolokaty – jak uzyskać?

Banki oferują nam różnego rodzaju możliwości – wzięcie kredytu, zainwestowanie w lokatę, wykupienie polisy… Oprócz tego istnieją również polisolokaty, którego swego czasu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety, nie okazały się dobrym wyborem. Jak uzyskać zwrot z polisolokaty?

Działalność gospodarcza, a osoba fizyczna

Działalność gospodarcza, a osoba fizyczna

Jeśli planujesz założyć własną firmę, warto zaznajomić się z podstawowymi pojęciami, które z pewnością będą Cię dotyczyć. Jednym z nich jest działalność gospodarcza oraz osoba fizyczna. Co musisz o nich wiedzieć? Czy oba pojęcia się ze sobą łączą? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej!

pomoc w przygotowywaniu umow

Postaw na pomoc w przygotowywaniu umów!

Umowa powinna zawsze być dobrze i rzetelnie sporządzona. Zawieramy w niej istotne informacje, które muszą być odpowiednio przedstawione. Co zrobić, gdy nie mamy pojęcia o przygotowywaniu umów? Postaw na pomoc prawną!

doradztwo w zakresie roszczeń

Kiedy zdecydować się na doradztwo w zakresie roszczeń?

Jeśli próbujemy ubiegać się o roszczenia finansowe, dobrze sięgnąć po profesjonalną pomoc. Sytuacje, które potrzebują tego typu rozwiązania, często bywają trudne i skomplikowane. Poradzenie sobie samemu z pewnością okaże się wyzwaniem. Kiedy więc zdecydować się na doradztwo w zakresie roszczeń?

Szkoda komunikacyjna

Szkoda komunikacyjna – kiedy starać się o odszkodowanie?

Wypadek samochodowy to poważna i niebezpieczna sytuacja, w której możemy niespodziewanie wziąć udział. Na szczęście nie zawsze taka kolizja skutkuje utratą zdrowia lub życia, a jedynie zniszczonym pojazdem. Co więc zrobić, kiedy nasz samochód uznał poważnych szkód? Kiedy starać się o odszkodowanie z tytułu szkody komunikacyjnej? Na te pytania poznasz odpowiedź, czytając poniższy artykuł.

odszkodowanie z tytułu błędu medycznego

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu błędu medycznego?

Błędy medyczne to coś, z czym może zetknąć się każdy z nas podczas korzystania z usług służby zdrowia. Warto wiedzieć, czym tak naprawdę jest błąd medyczny, ponieważ dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zareagować, jeśli doświadczymy czegoś podobnego. Znajmy swoje prawa i dowiedzmy się, kiedy przysługuje nam odszkodowanie. Wiedza ta może znacząco pomóc nam w przypadku …

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu błędu medycznego? Read More »

spółki prawa handlowego

Co musisz wiedzieć o spółkach prawa handlowego?

W Polsce każdego roku jest zakładanych wiele firm – obywatele naszego kraju decydują się na to między innymi ze względu na wolność biznesową i możliwość zarabiania nieograniczonej sumy pieniędzy. Spora część osób decyduje się na jednoosobową działalność gospodarczą. W opozycji do niej stoją jednak spółki prawa handlowego, o których wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym artykule.