czynniki wpływają na ostateczną wartość renty odroczonej

Jakie czynniki wpływają na ostateczną wartość renty odroczonej?

Renta odroczona to instytucja, która oferuje ubezpieczonemu świadczenie wypłacane dożywotnio, a także jednorazowe świadczenie pośmiertne wypłacane uposażonemu. Istnieje wiele kontrowersji prawnych związanych z nieuczciwymi praktykami po stronie PZU. Jaka jest charakterystyka tego problemu i jakie czynniki wpływające na wartość renty odroczonej biorą pod uwagę sądy podczas wydawania orzeczeń?

Polisolokaty a inflacja - jak uniknąć strat

Polisolokaty a inflacja – jak uniknąć strat?

Polisolokaty są instrumentem finansowym o specyficznym charakterze. Stanowią połączenie ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego oraz ubezpieczenia na życie. Jakie ryzyko wiąże się z dokonaniem tego rodzaju inwestycji? Czy dzięki polisolokatom można uniknąć strat związanych z wysoką inflacją?

inwestowanie w polisolokaty

Jakie ryzyko niesie inwestowanie w polisolokaty?

Polisolokaty są produktem finansowym, który z założenia miał gwarantować zyski z wypłaconych środków pieniężnych. W praktyce jednak okazało się, że konsumenci inwestujący w polisolokaty zostali narażeni na szkody, a obiecane przy zawarciu umowy korzyści nie realizowały się w zakładanym stopniu. Jakie ryzyka są związane z inwestycją w polisolokaty? 

polisolokaty

Polisolokaty – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Bank prezentuje nam bardzo różne opcje, takie jak kredyty, lokaty czy polisy, po które możemy sięgnąć w razie potrzeby. Warto jednak wiedzieć, że uprzednio wiele osób skorzystało również z takiego tworu, jakim jest polisolokata. Dla niektórych będzie to nowość, dla innych coś, czego zdecydowanie wolą unikać. Dowiedz się, co kryje się za terminem polisolokata!

Waloryzacja renty odroczonej PZU

Waloryzacja renty odroczonej PZU – umowy z lat 70-tych i 80-tych

W latach 70-tych oraz 80-tych dużą popularnością cieszyły się umowy ubezpieczeniowe, które zawierano z PZU, czyli Polskim Zakładem Ubezpieczeń. Miejmy jednak na uwadze, że w tamtych latach nastąpiła zmiana wartości pieniądza. Jak to ma się do wysokości przyznanych nam świadczeń? Dowiedz się, czy umowy takie jak renta odroczona podlegają waloryzacji!

należności z polisolokaty

Co zrobić, gdy bank nie chce zwrócić należności z polisolokaty?

W poprzednich latach dużą popularnością, oprócz standardowych polis czy lokat, cieszyły się polisolokaty. Niestety, na dłuższą metę wiązały się one z większymi stratami niż zyskiem. Z tego względu wiele osób chciało z nich zrezygnować. Nie jest to jednak takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Po drodze często powstają różne utrudnienia jak na przykład odmowa zwrócenia …

Co zrobić, gdy bank nie chce zwrócić należności z polisolokaty? Read More »

Zasady interpretacji umów

Zasady interpretacji umów – jakie zasady należy stosować?

Czytając umowę, nie zawsze wiemy, na co zwrócić uwagę. Często niektóre zapisy są dla nas zbyt skomplikowane. Z tego powodu niezwykle łatwo o pomyłkę lub nieodpowiednie zrozumienie danego terminu. W tym wypadku należy zastosować zasady interpretacji umów, które znacznie ułatwią to zadanie. Które z nich warto użyć?