wszystko co musisz wiedzieć o e-sądzie

E-sąd – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

E-sąd to – jak można się domyślać – sąd działający w sposób w pełni elektroniczny. Ma oczywiście również swoją fizyczną postać, natomiast miejsce zamieszkania stron nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Całe postępowanie odbywa się bowiem w sposób w pełni zdalny.

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym?

Wypadki drogowe niestety są chlebem powszednim. Według policyjnych raportów, w 2021 roku doszło niespełna 23 tys. takich zdarzeń. Choć tendencja w porównaniu do lat powszednich jest spadkowa, ilość osób rannych i zabitych wciąż niepokoi. Co zatem robić, jeśli dojdzie do wypadku samochodowego? Jak uzyskać odszkodowanie?

Ubezpieczenie kredytu - o tym należy pamiętać

Ubezpieczenie kredytu – o tym należy pamiętać?

Ubezpieczenie kredytu to nic innego, jak zabezpieczenie spłaty zobowiązania w razie wystąpienia zdarzeń losowych, które uniemożliwiają dokonania wpłaty na czas. Decyzja o ubezpieczeniu przynosi korzyści dla banku, ale w wielu przypadkach również dla kredytobiorcy.

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zastrzeżenie znaku towarowego – czy jest konieczne?

Znak towarowy to każde oznaczenie, które umożliwia odróżnienie towarów lub usług jednego przedsiębiorcy od towarów i usług innego. Muszą być to symbole możliwe do przedstawienia w rejestrze znaków towarowych w sposób jednoznaczny. Czy konieczne jest ich zastrzeżenie?

Intercyza - czy warto z niej korzystać

Intercyza – czy warto z niej korzystać?

Intercyza jest słowem, które pojawia się w rozmowie z niemal każdą parą, która już wkrótce zamierza się pobrać. Samo podjęcie decyzji o zawarciu takiej umowy lub o rezygnacji z niej jest jednak bardzo trudne. Wyjaśniamy, czego dotyczy tego rodzaju porozumienie i czy warto z niego korzystać.

Upadłość spółki z.o.o. – kiedy i jak można ją ogłosić?

Trudna sytuacja majątkowa firmy bezpośrednio rzutuje na jej działania i zyski. Może sprawić, że stanie się kompletnie niewypłacalna. Pomocą w przypadku poważnych problemów finansowych może okazać się ogłoszenie upadłości spółki. Procedura ta chroni firmę przed konsekwencjami związanymi z długami, a także zajmuje się problemem niezaspokojonych wierzycieli, dla których niewypłacalność przedsiębiorstwa może być dużym zagrożeniem. Podpowiadamy, …

Upadłość spółki z.o.o. – kiedy i jak można ją ogłosić? Read More »